Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Elikötüoğlu Ailesi Nerede Yaşıyor?

Sonuçlar
Başkanımız Hakkında

Genç yaşlarından itibaren sivil toplum örgütlerinde etkin bir rol oynayan Osman ELİKÖTÜOĞLU; lisans eğitimini Gıda Mühendisliği üzerine tamamlamıştır. Aynı zamanda mensubu olduğu ve ana mesleği olarak kabul ettiği Gıda Mühendisliği için "Tüm Gıda Mühendisleri Derneği'nde" Kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Profesyonel meslek hayatının dışında sosyal bilimler üzerine incelemelerde bulunan mühendis kökenli Türk tarihi araştırmacısı, Sivas ve Bölgesine Yerleşen Yörük Türkmen Aşiretleri üzerine geniş kapsamlı araştırma yaparak 2010 yılında bunu kapsamlı bir makale formatında yayınlamıştır.

Çağın vizyon ve prensiplerinin gün geçtikçe değiştiğine inanan ELİKÖTÜOĞLU, Sivas Yöresinde dernekçilik anlayışının değişmesi gerektiğini her daim vurgulamıştır. 2011 yılında yaklaşık 3000 üyeli ETUYED'in Kurucu Başkanlığında gördüğümüz sosyal mühendis; yaklaşık 10 yıllık aile araştırmalarında bulunduktan sonra bu çalışmasının meyvesi olarak 2015 yılında geniş ailesinin de desteğini alarak "Sivas Bölgesinin İlk Aile Derneği" olan “ELİKÖTÜOĞLU DERNEĞİ”nin kurulmasında Kurucu Başkanlık görevini üstlenmiştir ve hala Yönetim Kurulu Başkanlığında bulunmaktadır. Dernekçililk alanında hemşehrilerinin içinde olmaktan geri durmayan teknik araştırmacı; 2017 yılında İstanbul Küçükçekmece ilçesindeki Sivaslıları bir çatı altında toplayabilmek adına yola çıkan "KÜSİDER"in kurucu yönetim kurulunda görev almıştır.

Derneklerin kurumsal yapı kazanması, tüzel kişiliklerini üyelerine daha iyi açıklayabilmeleri, maddi yardım toplayabilmeleri, vizyon-misyon belirleyebilmeleri, markalaşmaları gibi alanlarda 10'un üzerinde derneğe danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Uzmanlık alanlarından birisi de soyağacı ve şecere araştırması olan ELİKÖTÜOĞLU; bu güne kadar, geçmişine meraklı ve soyunu merak eden yaklaşık 500 kişiye araştırmalarında yol haritası çizip yardımcı olmuştur. Araştırmalarında bilindiğinin tam aksine çıkan lakaplar neredeyse 100'ün üzerindedir.

İSG alanında da kamuoyunda kabul görmüş bir uzman olan ELİKÖTÜOĞLU; aynı zamanda İş Güvenliği ve Trafik Kazaları hususunda "Bilirkişilik" yapmaktadır. Ticari hayatında Genel Müdürlüğünü yaptığı ISG DAN. HİZ. TİC. LTD. ŞTİ firmasıyla, tüm tehlike gruplarındaki çeşitli sektörlere İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti ve Mühendislik Danışmanlığı hususunda hizmet vermektedir.

Hali hazırda basılması planlanan "ELİKÖTÜOĞLU AİLESİ ÖZELİNDE KARAKEÇİLİ TÜRKMENLERİ" isimli Yörük-Türkmen Tarihi alanında baş ucu kitabının da yazarıdır.

ELİKÖTÜOĞLU